Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати, є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
У цей День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної
печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Але
нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати...
Бібліотека-філія №3 Нововолинської централізованої бібліотечної селища Благодатне на Миру 11 радить прочитати на дану тему книгу Юрія
Винничука
Танго смерті:роман / Юрій Винничук. – Киів: ДОВЖЕНКО БУКС, 2018. – 379 с.
Роман Юрія Винничука має два часові зрізи. Зокрема, в ньому
описано події, які відбуваються у Львові перед війною і під час війни. Чотири
друга: українець, поляк, єврей і німець переживають різні — веселі й сумні —
пригоди.
Другий часовий зріз — це вже початок XXI сторіччя. Професор Ярош вивчає літератури, написані мертвими мовами. Він у процесі роботи дізнається про містичну практику переселення душ, яка стає можливою, якщо в момент смерті звучала відповідна музика. Загадкові ноти — і це історичний факт — звучали і в Янівському концтаборі на території Львова: «Танґо смерті», або танґо «Остання неділя» виконував під час розстрілів оркестр із в’язнів гетто.
Немає коментарів:
Дописати коментар